Teksti suurus:
A A A

Teie ees on Sakala maleva aasta tegijad

14.12.2020
Viimase kuu jooksul on Sakala kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred vaadanud enda ümber ja arutanud, kes on 2020. aastal organisatsiooni heaks enim oma aega ja tahet andnud.
Kaitseliidu Sakala malev otsustas, et aasta kaitseliitlase tiitli saab Sakala maleva teavituspealik Gunnar Teas.
Enamasti ongi teda näha kas fotoaparaadi või videokaameraga, sest ta on oma südameasjaks võtnud Sakala kaitseliitlaste tegemiste jäädvustamise. Gunnar on tõeline seltskonna hing ning tema rõõmus olek on kaugele näha. Ta on alati nõus oma oskusi ja teadmisi teistega jagama. Enda piltide suhtes on ta aga väga nõudlik ja nii mõnigi sisult hea pilt võib avaldamata jääda ainuüksi sellepärast, et autor ei ole tulemusega rahul.

Naiskodukaitse Sakala ringkonna juhatus valis aasta naiskodukaitsjaks ringkonna esinaise Jane Koitlepa.

Ta on panustanud ohutushoiu, esmaabi ja organisatsiooniõpetuse instruktorina ning lisaks sellele on ta tegus avalike suhete korraldamises ja arendamises. Jane Koitlepp on oma südameasjaks võtnud koostöö kodutütardega, uute liikmete värbamise, juhtide ja instruktorite koolitamise, andmete kogumise, tabelitesse sisestamine ning analüüs. Ta on süsteemne ja põhjalik juht, kes suudab eesmärgipäraselt tegutsema panna ka teised liikmed. 

Noorte Kotkase Sakala maleva aasta noorkotkas on Tõnn Alas.

Ta paistab silma oma abivalmiduse ja eeskujuga ning on esimene, kes endast märku annab, kui kusagil on abi vaja. Alati on valmis esindama maakonda üle-eestilistel võistlusmatkadel ja sündmustel. Tõnn on tugeva tahtejõuga noormees, kes otsib väljakutseid ning paneb end seeläbi proovile. Laagris paistab Tõnn silma oma seltskondliku ja sõbraliku suhtumise ning abivalmidusega. Laagri tegevuste planeerimistel on ta alati  aktiivne kaasarääkija ja ideede generaator. 

Noorte Kotkaste Sakala maleva noortejuht on Taivar Riiga (Riga).

Pärast esimest noorkotkaste üritusel osalemist, pole Taivar enam tagasi vaadanud, vaid hüppas kõrvuni Noorte Kotkaste organisatsiooni tegevustesse. Taivaril on suurepärane omadus kuulata noori ning seeläbi leida läbi tegevuste ühiseid arenguvõimalusi. Enesekindla oleku, positiivse suhtumise, suure tahtejõu ja sihikindlate eesmärgipüstitustega  on Taivar eeskuju nii noorkotkastele kui ka noortejuhtidele. Ta on alati valmis võtma vastutust ja panustama Noorte Kotkaste organisatsiooni arengusse tervikuna.

Kodutütarde Sakala ringkonnas sai aasta kodutütre tiitli Marja Kirss. Tema kirg on laskesport ning ta on Viljandimaal selle aasta parim noorlaskur.

Sel aastal saavutas ta Eesti juunioride meistrivõistlustel 60 lasku õhupüstolist pronksmedali, juunis aset leidnud Eesti juunioride meistrivõistlustel 30+30 lasku spordipüstolist hõbemedali ja 20+20+20 lasku standartpüstolist kuldmedali ning oktoobris toimunud Eesti noorte meistrivõistlustel  40 lasku õhupüstolist pronksmedali. Marjal on tugevat motivatsiooni ja tahtmist hakkama saamiseks ka pingelistes olukordades, ta on kohusetundlik ja tema peale võib alati loota.

Kodutütarde Sakala ringkonna juhatus valis rühmajuhtide hulgast aasta tegijaks Merle Murka.
Ta on noortejuht, kes soovib koos noortega iga päev õppida ja areneda, oskab kujundada turvalist keskkonda, ning tema rahulik olek ja hea huumorimeel loovad üritustel mõnusa töömeeleolu. Merle püüab kasvatada tema hoole alla usaldatud noortes loovust, iseseisvust ja kodanikutunnet. Koos noortega käib ta matkaradadel, teatris, kinos ja erinevates laagrites. Merle ei pelga metsas müttamist, söögitegemiste ka mitte vajadusel traatsideõpetamist. Seni pole veel avastatud tegevust, mis poleks talle jõukohane.