kaitseliit.ee   Koostaja: Maiko Markus Sakala Maleva teavituspealik" />
Teksti suurus:
A A A

Täna hommikul algas neljapäevani kestev Sakala maleva Riigikaitselaager

04.05.2015
Autor: Sakala malev
Kaitseliidu Sakala maleva staabis kogunesid täna hommikul Viljandi Gümnaasiumi ja Viljandi Kutseõppekeskuse õpilased, et veeta järgnevad neli päeva maleva Väluste harjutusväljakul riigikaitselaagris. Riigikaitselaagris tutvuvad õpilased Eesti riigikaitse põhialustega.
Sakala malev korraldab gümnaasiumide riigikaitse programmi raames riigikaitselaagri, kus õpilased omandavad lisaks teoreetilistele teadmistele ka praktilised oskused.
Riigikaitselaagri läbiviija, nooremveebel Oscari Moks on rahul õpilaste rohke osavõtuga: ”Kui tavaliselt jätab hulk õpilasi laagrisse tulemata, siis täna on kohal pea kõik registreerunud. Rohket osavõttu soosib kindlasti ka ilus ja päisepaisteline ilm. Noored on rõõmsad ja ootavad metsa jõudmist.”

Riigikaitselaagris õpivad noored ajateenistuse ja riigikaitseõpetuse olemust. Osalejad õpivad nelja päeva jooksul telklaagri püstitamist, orienteerumist, esmaabi andmist, maskeerimist, tatkikalist käitumist ja ka laskmist. Lisaks harjutavad noored ka tegutsemist eriolukorras.

Sakala malev on Viljandimaa haldusterritooriumil tegutsev Kaitseliidu struktuuriüksus. Sakala malev moodustati 7. septembril 1917 ning on seega vanim Kaitseliidu malev.

 

Lisainfo:
major Ahto Alas
Sakala Maleva pealik
Telefon 717 9201
ahto.alaskaitseliit.ee

 

Koostaja:

Maiko Markus
Sakala Maleva teavituspealik