Teksti suurus:
A A A

Sõjalis-sportlik võistlus Sõduriproov 2018

24.09.2018
Kaitseliidu Sakala malev
PRESSITEADE
24.09.2018
 
Septembri viimasel reedel algab Kaitseliidu Sakala maleva sõjalis-sportlik võistlus Sõduriproov 2018.

28.- 29. septembril toimub Kaitseliidu Sakala maleva traditsiooniline sõjalis-sportlik võistlus “Sõduriproov 2018” Viisuküla (Holstre) – Väluste – Vana-Võidu – Viljandi vahelisel alal. Võistluse eesmärk on selgitada välja parim lahingpaar, kes suudab mõelda, tegutseda ja täita ülesandeid suure füüsilise koormuse ja stressi tingimustes.

28. septembri õhtul saab Viisukülast alguse juba 18-ndat korda toimuv ja terve ööpäeva vältav maleva sõjalis-sportlik võistlus „Sõduriproov 2018“.
Patrullvõistlusel võtavad omavahel mõõtu üksikvõitleja teadmistes ja oskustes kaitseliitlastest, kaitseväelastest ja välisvõistkondade (Soome) lahingpaarid. Võistkonnad liiguvad maastikul jalgsi ning lahendavad kontrollpunktides erinevaid ülesandeid. Võistlejad kannavad riigi ja oma üksuse eraldusmärkidega laigulist välivormi ning teenistusrelvi. Võistlejatel on keelatud siseneda majapidamiste läheduses olevatesse hoovidesse. Eramaal paiknevad võistluse kontrollpunktid on kooskõlastatud maaomanikega.

Sõidukeid kasutab korraldav personal, kontrollpunktide kohtunikud ning vastutegevust läbi viiv isikkoosseis. Sõidetakse ainult avalikel teedel ja piiratud ulatuses riigimetsas asuvatel metsasihtidel. Korraldajad võivad väljaspool tiheasustusala kasutada lahingolukorra jäljendamiseks paukpadruneid, valgustusrakette jm imitatsioonivahendeid. Osalejad on instrueeritud looduskeskkonnas käitumise nõuetest ning eramaal viibimise piirangutest. Sakala malev palub kohalikelt elanikelt mõistvat suhtumist.

Sakala malev on Viljandimaa haldusterritooriumil tegutsev Kaitseliidu struktuuriüksus. Sakala malev moodustati 7. septembril 1917 ning on seega vanim Kaitseliidu malev.

 
Lisainfo: Vanemveebel Toomas Taimre 717 9214, 53650596 toomas.taimre[ät] kaitseliit.ee

 

major Andrus Tiitus
Sakala Maleva pealik
Telefon 717 9201
andrus.tiitus[ät] kaitseliit.ee