Teksti suurus:
A A A

Sakala maleva võidutule toojateks on perekond Zieds.

06.06.2018
Perekond Zieds
Autor: Joonas Talvik
Sakala malevat esindavad ühe perekonna liikmed – ema, isa ja kaks last.

Isa Risto Zieds - Kaitseliidu liige alates 2000. aastast. On osalenud missioonidel kuuel korral (2x Bosnia ja Hertsegoviinas, 2x Afganistanis ning 2 x meremissioonil). Alates 2015. aastast tegutseb Noorte Kotkaste Tarvastu rühma rühmapealiku ametikohal. Risto kuulub Sakala maleva sõjaaja üksusesse, mille koosseisus osales õppusel „SIIL 2018“.

Ema Vika Zieds - Naiskodukaitse Sakala ringkonna liige alates 2002. aastast. Vika Zieds oli 2008-2011 Sakala ringkonna esinaine ja tema eestvedamisel loodi 2015. aastal ringkonda Tarvastu jaoskond. Aastast 2015 tegutseb ta aktiivselt Kodutütarde rühmavanemana ning Noorte Kotkaste Tarvastu rühmapealiku abina. Osales Sakala maleva sõjaaja üksuse koosseisus õppusel „SIIL 2018“.

Tütar Loretta Silm - Kodutütarde Sakala ringkonna rõõmsameelne ja aktiivne noorliige ning Tarvastu kodutütarde rühma juht. Õppimise kõrvalt jõuab tegeleda mitme hobiga - mängib jalgpalli, käib ratsutamistrennis, kunstikoolis ja tantsutrennides ning on kodus emale suureks abiks, kuna tal on kolm nooremat õde-venda. Loretta osales õppuse „SIIL 2018“ raames NKK EVAK õppusel.

Poeg Remi Zieds - Noorte Kotkaste Sakala maleva Tarvastu rühma noorkotkas. Ta on väga tragi ja aktiivne organisatsiooni liige. Kõige muu kõrvalt jõuab ta veel tegeleda pillimängu õppimisega, osaleda kunstiringis ning jalgpallitrennis.

Perekond Zieds on igati eeskujuks kõikidele isamaad ja peretraditsioone hindavatele peredele.