Teksti suurus:
A A A

Sakala maleva uue staabi- ja tagalakeskuse avamine

03.01.2017
Kaitseliidu pressiteade

3. jaanuar 2017

 
Homme avatakse uus Sakala maleva staabi- ja tagalakeskus

Kaitseminister Margus Tsahkna, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Sakala maleva pealik major Ahto Alas avavad homme, 4. jaanuaril kell 17.30 koos Viljandi maavanema Erich Palmi ja Wesico Ehitus OÜ esindajaga Viljandimaal, Peetrimõisa külas uue Sakala maleva staabi- ja tagalakeskuse.

Sakala maleva pealiku major Ahto Alase sõnul sai malev uue staabi- ja tagalakeskusega endale tänapäevased õppe- ja töötingimused. „Läksime selle hoonega 20. sajandist 21. sajandisse,“ lisas major Alas.

Uues keskuses on lisaks palgaliste tööruumidele laoruumid, relvade hoiustamise ja hooldamise ruumid, tehnika hoolduseks remonditöökoda, õppeklassid, 50meetrine kolme rajaga siselasketiir, kasarmutüüpi majutusruumid umbes 40 inimesele, saun, jõusaal ja allüksuse kodu.

Sakala maleva staabi- ja tagalakeskuse ehitusprojekti autoriks on OÜ Sirkel ja Mall, ehitustööd tegid Konsortsium Wesico Project OÜ, Wesico Ehitus OÜ ja Moodul Projekt OÜ. Omanikujärelevalvet teostas AS Telora-E. Uus keskus läks koos sisustusega kokku maksma ligikaudu 3,5 miljonit eurot.

Senine Sakala maleva staabihoone on halvas seisukorras ja see on plaanis lammutada.

Lisainfo: Sakala maleva pealik major Ahto Alas 513 7402