Teksti suurus:
A A A

Sakala maleva aasta kaitseliitlane 2018

28.12.2018
Sakala maleva aasta kaitseliitlane on Birgit Karu!

BIRGIT KARU.Birgit Karu on Sakala maleva Karksi malevkonna 1. kompanii Lääne rühma pealik. Ta on ka Sakala maleva Formeerimiskeskuse 1. rühma pealik ja Sakala maleva Noorte Kotkaste Ümera rühma rühmapealiku abi

Juba 2010. aastal tegutses Birgit Karu aktiivselt Sakala ringkonna kodutütarde ridades ja saavutas patrullvõistlustel auhinnalisi kohti. Pärast Sakala maleva Karksi malevkonnaga liitumist on ta arendanud ennast eelkõige meditsiini valdkonnas ja omandanud laskur-sanitari pädevuse.

Birgit töötab Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jaoskonnas patrullpolitseinikuna. Ta on suutnud oma töö kõrvalt leida aega ka maleva tegemiste jaoks. Käesoleval aastal läbis ta SERE koolitaja koolituse, noortejuhtide kursuse, osales noortevõistlusel „Laidoneri rada“ punktikohtunikuna, lisaks veel õppusel Modre
Tempo ja formeerimisrühma pealikuna suurõppusel SIIL. Ta saavutas märkimisväärseid tulemusi Kaitseliidu sõjalisel kolmevõistlusel. Üle koera saba on tal vaja saada veel pooleli oleva noortejuhi praktikaga.

Birgit on jõudnud edukalt sooritada nooremallohvitseride kursuse eelkatsed ning järgmisel aastal alustab õpinguid Kaitseliidu Koolis, samal kursusel.

Birgit on olnud väga abivalmis noorkotkaste ja kodutütarde laagrite läbiviimisel ja noorte õpetamisel. 2018. aastal käis väljas 21 korda ja panustas koguni 796 tundi Sakala maleva ettevõtmistesse.

Birgit Karu on kohusetundlik ja ennastohverdav kaitseliitlane, kes on oma kaasvõitlejate suhtes sõbralik ja arvestab nendega. Birgit ei ütle kunagi esimese vastusena “Ei!”, vaid annab endast maksimumi. Sellepärast sobib ta oma isikuomaduste poolest suurepäraselt töötama vabatahtlikega.