Teksti suurus:
A A A

Sakala malev ja JK Tulevik sõlmisid koostööleppe

28.10.2016
Kaitseliidu Sakala malev ja Viljandi Jalgpalliklubi Tulevik sõlmisid eile, 27. oktoobril koostöökokkuleppe, mille põhieesmärk on arendada Viljandimaa inimeste sportlikku tegevust ja riigikaitsealast teadlikkust.
Järgmisel aastal planeerivad koostööpartnerid eesmärgi täitmiseks mitmeid ühistegevusi. Jalgpalliklubi Tulevik võimaldab Sakala maleva liikmetel kasutada kunstmuruväljakuga jalgpallistaadionit ja hakkab maleva liikmeid ka treenima. Regulaarsed treeningud algavad 2017. aasta märtsist.

Sakala malev viib jalgpalliklubi Tulevik esindusmeeskonnale läbi riigikaitsealase koolituse.

Koos planeeritakse teha üritusi, mis tutvustavad maakonna elanikele nii riigikaitselist ja kui sportlikku tegevust.

„Eesti vanima maleva ja maakonna ühe suurema spordiklubi vaheline koostöö on loomulik samm kahe organisatsiooni vahel,“ ütles Sakala maleva pealik Ahto Alas. „Selle tulemusena soovime tõsta nii malevlaste füüsilist valmisolekut, kui sportlikke inimeste teadlikust riigikaitsesse panustamise võimalustest.“

 

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik president Raiko Mutle sõnas, et kahe organisatsiooni vahel leidub palju puutepunkte ja ühiseid väärtushinnanguid ning tegus koostöö võimaldab paremini teostada üht ühist eesmärki paremini teostada: tõsta kohalike elanike elukvaliteeti läbi moto „Terves kehas terve vaim“.

 

 

Sakala malev on Viljandimaa haldusterritooriumil tegutsev Kaitseliidu struktuuriüksus. Sakala malev moodustati 7. septembril 1917 ning on seega vanim Kaitseliidu malev.

 

Viljandi JK Tulevik on üks Viljandi maakonna suurimaid organisatsioone, mis koondab jalgpallihuvilisi inimesi.

 

major Ahto Alas

Sakala Maleva pealik

Telefon 717 9201

ahto.alaskaitseliit.ee

 

Raiko Mutle

Viljandi JK Tulevik president