naiskodukaitse.ee või telefonidel 717 9219, 5344 8907. Registreeruda saab veel ka võistluspäeva hommikul. Kogunemine 13.oktoobril kell 9:00 - 9:45 Sakala Maleva staabihoone juures. Start antakse kell 10:00. Alfons Rebane oli üks tähelepanuväärsemaid eestlastest sõjamehi Teises maailmasõjas. Võideldes idarindel 1941.—1944. aastani tõusis ta auastmelt koloneliks. Tema poolt juhitud pataljon pidas 1944.aastal Vaskovo küla juures peetud lahinguga kinni vastase võimsa pealetungi, mille eest teda autasustati esimese eestlasena Rüütliristiga. 1944. aasta sügisel taganes Alfons Rebane oma pataljoni võitlejatega Eestist välja ja siirdus läände. Sõja viimastel kuudel võitles ta Saksamaal Oppelni all, murdis korduvalt välja vaenlase piiramisrõngast ja tõi sealt viimaks välja ka oma üksuse staabi. Selle eest sai ta peaaegu sõja viimastel päevadel tollase Saksamaa kõrge autasu — Tammelehed Rüütliristi juurde. " />
Teksti suurus:
A A A

Rebaseretk

10.09.2013


Kaitseliidu Sakala Malev kutsub kõiki huvilisi 13.oktoobril asetleidvale traditsioonilisele rännakule „Rebaseretk“. See sõjalis-sportlik matk on pühendatud kunagise Sakala maleva instruktori, vanemleitnant Alfons Rebase, mälestusele. Rännaku eesmärgiks on panna proovile osalejate füüsilised ja vaimsed võimed ning ka tutvustada KL Sakala malevat maakonna elanikele ja külalistele.

Rännak ei ole ainult Sakala maleva kaitseliitlastele, vaid sellest võivad osa võtta kõik soovijad. Rännaku õhkkond on alati olnud alati sõbralik ja sportlik. Rännakul osalejate vanus, auaste ja sugu ei ole olulised.

Kaasa on võimalik teha kas võistlus- või vabakategoorias, neist esimeses on parematele ka auhinnad ning osalejatele kehtivad kaasaskantava varustuse ja relva kaalu nõuded. Vabakategoorias selliseid nõudeid ei ole.
Rännakul on võimalik valida endale sobiv liikumistempo ja samuti on vabalt valitav koos liikuvate rühmade moodustamine. Rännaku pikkus on ligikaudu 30 kilomeetrit ja selle läbimiseks on aega seitse tundi.

Mõlemas kategoorias osalemiseks saab registreeruda 30.septembrini 2013.a. e-posti aadressil piretnaiskodukaitse.ee või telefonidel 717 9219, 5344 8907. Registreeruda saab veel ka võistluspäeva hommikul. Kogunemine 13.oktoobril kell 9:00 - 9:45 Sakala Maleva staabihoone juures. Start antakse kell 10:00.

Alfons Rebane oli üks tähelepanuväärsemaid eestlastest sõjamehi Teises maailmasõjas. Võideldes idarindel 1941.—1944. aastani tõusis ta auastmelt koloneliks. Tema poolt juhitud pataljon pidas 1944.aastal Vaskovo küla juures peetud lahinguga kinni vastase võimsa pealetungi, mille eest teda autasustati esimese eestlasena Rüütliristiga. 1944. aasta sügisel taganes Alfons Rebane oma pataljoni võitlejatega Eestist välja ja siirdus läände. Sõja viimastel kuudel võitles ta Saksamaal Oppelni all, murdis korduvalt välja vaenlase piiramisrõngast ja tõi sealt viimaks välja ka oma üksuse staabi. Selle eest sai ta peaaegu sõja viimastel päevadel tollase Saksamaa kõrge autasu — Tammelehed Rüütliristi juurde.