Teksti suurus:
A A A

KAITSELIITLASTE LÕÕGASTUSHETKED

05.02.2014

 KAITSELIITLASTE LÕÕGASTUSHETKED
 
Tavapärane on see, et kaitseliidu liikmed kohtuvad üksteisega erinevatel sõjalistel väljaõppeüritusel, kuhu abikaasadel ja lastel kohta ei ole. Ja kuna sellised kokkusaamised leiavad reeglina aset nädalavahetusel, siis tekib õigustatud küsimus, et millal leiab üks aktiivne kaitseliitlane aeg oma pereliikmetega koos olla ja midagi vahvat ette võtta.
Nii ongi Kaitseliidu Sakala Maleva Lembitu Üksikkompanii tuletoetusrühma aktiivsed liikmed organiseerinud juba mitmeid aastaid järgemööda oma liikmetele ja nende peredele vahvaid peoõhtuid ja kokkusaamisi.
Ja ega siis see aasta kuidagi teistmoodi alanud. 10.jaanuari õhtul kella 19.00 ajal kogunesid Suure-Jaani linnas asuvasse  kohvikusse Arturi Juures  vahvad kaitseliitlased oma kaaslastega. Tulijad oli loomulikult tuletoetusrühma liikmed aga samuti sama kompanii pioneerid, kes viimastel aastatel heal meelel nendel üritustel osalenud on. Nii nagu pidulikud üritused ikka, algas ka see koosviibimine sõnavõtuga. Tuletoetusrühma pealik Ove Ainsalu ja pioneerirühma juht Risto Karu  võtsin oma etteastes lühidalt kokku 2013.a tegemised ja kordaminekud ning tänasid oma rühma liikmeid panuse eest. Sellel järgnevalt lasti kõlada šampanja pokaalide kõlinal ja oligi aeg istuda ühise pika laua taha head ja paremat maitsma.
 
Selle eest, et kokkusaamine väga tõsiseks ja ainult söömapeoks ei kujuneks, hoolitses õhtujuhi ametit pidav Kõo valla kultuuritöötaja Katre Saar. Nii said üritusel osalejad omavahel mõõtu võtta asjakohase kirjanduse tundmises ja näiteks paberilehe kaugusviskevõistlusel. Seda, et kaitseliidus tegutsemine nõuab meeskonna vaimu, ei unustatud ka seltskonnamänge mängides. Loomulikult tuli moodustada meeskonnad ja erinevaid ülesandeid täita. Ja seda kõike ikka üksteise võidu ja esimese koha nimel. Igatahes olid võistlused lõbusad ja endest osavõtt rohke. 
 
Tegemist oli järjekordse vahva üritusega, kus kaitseliitlased ja nende kaaslased said koos midagi vahvat ette võtta ja lõbusalt aega veeta. Suured tänud ürituse korraldajatele, aga samuti osalejatele. Jääb vaid oodata kutset järgmisele kokkusaamisele.  
 
Riho Rei
Pioneerirühma liige
 
Pildimeenutus: