Teksti suurus:
A A A

KEVADTORM 2014

20.05.2014
Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Kevadtormil

Kümme Naiskodukaitse ringkonda olid ja on veel kaasatud Kevadtormil osalevate Kaitseliidu üksuste töösse formeerijate, välikokkade, staabiassistentide ning parameedikutena.
 
Kõige enam naisi leidisb rakendust üksuste formeerimisel.  Näiteks Tartu ringkonnast oli väljas üle 20 naise, kes  tagasid üksuste kiire ja korrektse varustamise vajalike vormielementidega.

Naistel oli oluline roll ka toitlustamises, 15 naiskodukaitsjat hoolitsesid selle eest, et võitlejate kaitsetahe tühja kõhu tõttu raugema ei kipuks.

Kaitseliidu üksuste staabitöösse on kaasatud Naiskodukaitse staabiassistendid. Muuhulgas töötavad 14 naist seitsmest erinevast ringkonnast vahetustega selle nimel, et aidata tagada Kevadtormil maakaitse staabi töö toimimine.

Staabiassistendina Kevadtormil osalenud Hiiumaa naiskodukaitsja Küllike Tammeveski ütles, et Kevadtorm oli tema jaoks hea kogemus ning väga põnev oli näha seestpoolt, kuidas sellist suurt õppust korraldatakse. "Kevadtormi staabiassistendi töö erines paljuski kursusel õpitust, aga õhkkond oli meeldiv ja väga toetav ning tundsime ennast vajalike ja hoitutena," ütles Küllike.  Ta lisas, et loodetavasti läks naiste panus asja ette ning kiitis mehi emadepäeva üllatuse korraldamise eest.

Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Moritsa sõnul õigustab Naiskodukaitse väljaõpe ennast Kaitseliidu tegevust toetavate ülesannete juures igati. "Peame tegelema sellega, et veel rohkem naiskodukaitsjaid söandaksid võtta endale vastutuse olla formeerija, välikokk, meedik ja staabiassistent, et tagada vajalike funktsioonide täitmine suurõppustel ja ka nende vahepealsel ajal", ütles Leane, kes oli ka ise Kevadtormi ajal nädal aega koos teiste naiskodukaitsjatega metsas toimetamas. 

Viimaste Kevadtormil osalevate naiskodukaitsjate jaoks lõppeb õppus Kevadtorm 2014 neljapäeval, 22. mail.

Kevadtorm on kaitseväe suurim õppus, millest sel aastal võtab osa 6000 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, reservväelast ning liitlasriikide üksused.

Õppus hõlmab Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondi. Põhiosa tegevusest viiakse läbi Valgamaal.