Teksti suurus:
A A A

Kanname KL aastapäeval vormi!

09.11.2021

11. novembril peab Kaitseliit oma 103. loomise aastapäeva. Andmaks tähtpäevale pidulikumat hõngu, kutsub Kaitseliidu ülem kõiki kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid, kodutütreid ja noortejuhte kandma oma igapäevastel töödel, õpingutel ja muudel toimetustel vastavalt kuuluvusele ka Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste või Kodutütarde vormiriietust või ka Kaitseliidu käelinti.
„COVID piirangute tõttu ei saa me tähistada Kaitseliidu sünnipäeva nii, nagu me tahaks. Seetõttu kutsun üles kõiki organisatsiooni liikmeid sel päeval kandma meie vorme või tunnuseid, et ühelt poolt rõhutada meie kokkukuuluvust ning teiselt poolt näidata Kaitseliidu ulatust nii territoriaalselt kui ka Eesti elanikkonna seas,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
Kaitseliidu aastapäeva tähistatakse sel aastal pandeemiale kohaselt tagasihoidlikult, küll on aga 11. novembril võimalik jälgida Kaitseliidu ülema aastapäevakõne otseülekannet KL Facebooki lehelt.
Esimese ilmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka. Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur.