Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit tutvustas siseturvalisuse ohte

28.01.2015
Kaitseliidu Sakala malev korraldas 27. jaanuaril Viljandimaa omavalitsusjuhtidele ja riigiametnikele siseturvalisuse ohte ja Venemaa lähivälismaa doktriini tutvustava õppepäeva.
 

Koolituse läbiviija, Kaitseliidu väljaõppeinspektor kolonelleitnant Artur Lillenurm rääkis Viljandimaa juhtidele põhjalikumalt Gerassimovi doktriinist, mis on  Venemaa kindralstaabi ülema kindral Valeri Gerassimovi käsitlus nn hübriidsõjast, mis on hägustanud traditsioonilised selged piirid rahuaja ja sõjaseisukorra vahel.
 
Õppepäeval osalenud Viljandi linnapea Ando Kivibergi sõnul hindab ta väga kõrgelt sellist koolitust. „Sain paljude küsimuste kohta, millest mul ka võib-olla mingisugune aimdus olemas oli, põhjalikumaid teadmisi,“ ütles linnapea ja lisas: „Lektori ettekandest tuli välja see, mida  tänapäeval peab märkama ka omavalitsuse juht, eriti just nende omavalitsuste puhul, kus rahvast on suurem ja kus juhtub rohkem.“
Viljandi maavanema Erich Palmi hinnangul näitas õppepäev, et on äärmiselt  oluline näha seda, kuidas meil püütakse  erinevaid muutusi  mõjutada ja  kombata.
 
Koolitusel osalesid maavalitsuse ametnikud, kohalike omavalitsusüksuste juhid, Viljandi maakonnas olevate politsei,  haigla ja päästeameti esindajad.
 
Sakala Malev on Viljandi maakonna haldusterritooriumil tegutsev Kaitseliidu struktuuriüksus. Sakala malev moodustati 7. septembril 1917 ning on seega vanim Kaitseliidu malev.
 
Maiko Markus
Sakala Maleva teavituspealik