Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Sakala maleva 100 ja Eesti Vabariigi 100 aastapäevaks pühendatud lavastus „Kummardage Lipud“

30.08.2017

 
Kaitseliidu Sakala maleva 100 ja Eesti Vabariigi 100  aastapäevaks pühendatud lavastus
„Kummardage Lipud“
 
„Kummardage Lipud“ on Kaitseliidu Sakala maleva ja ON teatri koostöös sündiv lavastus, mis esietendub Sakala maleva 100 aastapäeva pidustustel.
 
Lavastuse lavastaja Siim Maaten (ON teater) ning esietendus 7. septembril 2017 Ugala teatri suurel laval. Etendused veel 11. novembril 2017 Kaitseliidu aastapäeval ja 24. veebruaril 2018 Eesti Vabariigi aastapäeval. Etendused Karksi Valla Kultuurikeskuses ja Sakala Keskuses Viljandis.
 
Lavastusgrupp:
Lavastaja/dramaturg: Siim Maaten
Dramaturg: Liis Sein
Lavastuskunstnik: Killu Mägi
Valguskunstnik: Villu Konrad (SA Ugala Teater)
Muusikaline kujundaja: Margus Põldsepp
Peanäitlejad: Eero Spriit
Artur Linnus
Kristian Põldma
poistest koosnev koor (Andres Eelmaa ja sõbrad)
Viljandimaa harrastusnäitlejad
 
Kaitseliidu Sakala malev saab 2017 vanima Eesti malevana 100. aastaseks. Priitahtlikkusele põhinev organisatsioon on tegelenud Eesti inimeste kaitsmise ja aitamisega oma algusaegadest saati. Kuigi kõrvaltvaatajale võib jääda mulje, et tegemist on sõjalise organisatsiooniga on nende tegevus palju laiahaardelisem ning on mõjutanud meie tänapäeva olukordades, mis võivad ootamatud tunduda. Kasvõi esimese ametliku ümber Viljandi järve jooksu organiseerimine, millest on tänaseks välja kasvanud 4000 osalisega rahvaspordi sündmus. Sakala maleva sünnipäeva tähistamiseks loodav lavastus tutvustabki Sakala maleva laiahaardelist tegevust meie minevikus, kui tänapäevas.
Näidendiga tahame meenutada, taas läbi elada/kogeda, improviseerida, mõtestada ja mälestada neid, kes on andnud oma elu Sakala malevas Eesti Iseseisvuse eest võideldes. Teha kummarduse kõigi julgete ees.

Kui soovid etendust toetada tee makse Kaitseliidu arvele
A/A EE461010022002422007, Viitenumber: 62020100119 , Selgitus : Lavastus