Teksti suurus:
A A A

In memoriam Ants Kalam (04.10.1953-16.09.2019)

18.09.2019
Autor: FB

Kaitseliidu Sakala malev ja kõik Eestimaa kaitseliitlased langetavad leinas pea. Meie seast on lahkunud tõeline kamraad, Kaitseliidu taasasutaja ja Sakala maleva auliige Ants Kalam.
Juba nõukogude okupatsiooni lõpuaastatel oli tema peaeesmärk taastada Kaitseliit, muuta organisatsioon tugevaks läbi õppuste ja suurendada aasta-aastalt liikmeskonna hulka.

Ants Kalam tegi pidevalt teavitustööd läbi ajakirjanduse, olles ajalehe „Oma Maa“ üks kaasautoritest. Samuti sai lugeda tema kirjutatud teemakohaseid artikleid kohaliku omavalitsuse ajalehes „Lõuna-Mulgimaa“, praeguse nimetusega „Mulgi Sõna“ ning ülevabariigilistes väljaannetes.

Väga tähtsaks pidas ta tööd noortega. Tema eestvedamisel toimusid Kaitseliidu-teemalised ettevõtmised erinevates haridusasutustes, kus õpilastel oli võimalus lähemalt tutvuda ja oma käega katsuda Kaitseliidus kasutusel olevat tehnikat ja varustust.

Olles Kaitseliidu Sakala maleva Karksi malevkonna teavituspealik oli tal oma nägemus malevkonna sümboolikast. Nii sai temast malevkonna lipu taaslooja ja varrukaembleemi autor.

Oma elutöö eest on teda autasustatud mitmete medalite ja tänukirjadega. Nende seas Kaitseliidu Sakala maleva teenetemärk, Kaitseliidu taastaja medal, Kaitseliidu teenetemedali III klass ja Vabaduse Tammepärja aumärk.
Ants Kalami viimaseks suuremaks ettevõtmiseks jäi 6. septembril 2019.a. avatud Karksi lahingu mälestuskiviga seotud eeltööde planeerimine ja teostamine Karksi külamaja juurde.

Oleme kaotanud oma kindlameelse ja pühendunud eeskuju. Jääme alatiseks mäletama Ants Kalamit, kui tõeliselt isamaalist relvavenda ning Kaitseliidu taasloojat.

Allikas : Kaitseliit