Teksti suurus:
A A A

LASKEPÄEV VÄLUSTE LASKETIIRUS

05.02.2014

 LASKEPÄEV VÄLUSTE LASKETIIRUS
 
17. jaanuaril 2014.a toimus Väluste lasketiirus Kaitseliidu Sakala Maleva Lembitu üksikkompanii pioneeri- ja tuletoetusrühma laskepäev. Võib öelda, et tegemist on juba traditsioonilise üritusega, mis varasemalt on toimunud ka Lilli lasketiirus. Ürituse peamiseks eesmärgiks on kaitseliidu liikmete laskeoskuse parandamine. Ka on sellel päeval kaitseliidu liikmetele võimalik lasketiirus lasta oma isiklikest relvadest. Ja mis samuti tähtis; lasketiiru on oodatud ka külalised ehk inimesed, kes ei ole kaitseliidu liikmed, kuid tunnevad Kaitseliidu organisatsiooni vastu huvi ja/või soovivad panna proovile oma täpsuse lasketiirus.
 
Pühapäev, mil üritus toimus, oli üks selle talve külmemaid, kuid osalejate rõõmuks päikesepaisteline. Lasketiiru kogunes ca 30 kaitseliitlast ja külalist. Ja nii nagu lasketiirus ikka, algas ka laskepäev osalejate registreerimise ja ohutustehnika instruktaažiga. Valmistati ette märklauad ja laskekohad ning juba võisidki esimese laskurid tulejoonele asuda.
 
Huvilised said lasta nii püstolist, jahipüssist, vintpüssist kui ka kaitseliidu relvastusse kuuluvast automaatrelvast AK4. Paljudele oli esmakordne kogemus viibida ühes kaitseliidu kaasaegsemas lasketiirus ning teha oma esimesed lasud elektroonilise märklau pihta. On suurepärane näha iga lasu tabamistäpsust ja vajadusel selle järgi oma tegevust korrigeerida. Vahva oli see, et vaatamata külmale ilmale pidas ka elektroonika tuleproovile vastu.  Nii mõnedki külalised demonstreerisid suurepärast tulistamistäpsust, kuigi hoidsid mõnda relva käes alles esimest korda. 
 
Kogu üritus kulges sujuvalt ja plaanipäraselt, mille eest tänud korraldajatele. Ja nagu mitmedki külalised hiljem teada andsid, siis üritus meeldis neile väga. Ja vähemalt üks nendest külalistest osaleb järgmisel aastal sellel üritusel juba täieõigusliku kaitseliitlasena.
 
Riho Rei
Pioneerirühma liige 
 
 
Pildimeenutus: